כרזות להפגנת ביצי החופש

מנשר שיחולק לבאי הכנס עם תבנית ביצים

הזמנה להפגנת הלולנים החופשיים

ביצי חופש בהשאלה – לא למאכל!

הסבר

ביצים אלו יוצרו בחוות החקלאית היפה והמקצועית ביותר בישראל:  חוות "אורגני גרין" שליד כפר-ויתקין, בלול חופש אורגני, לול תקני ובריא לחלוטין.  הביצים בריאות ונקיות, אך לצערנו- חל עלינו איסור לשווקן כי הן מיוצרות ללא מכסת ייצור לכאורה.

הנושא נדון בימים אלו בבג"צ, וכל עוד אין הכרעה- אנו ממשיכים לייצר ביצים (עוד לא נולדה התרנגולת שאפשר לעצור אותה מלהטיל....) אך אסור עלינו לשווקן, ואך לא לתתן במתנה.  על כן, אנו מוסרים לכם תבנית ביצים זו בהשאלה, עד לסיום העתירה בבג"צ.

 

קצת רקע

מחירי הביצים בישראל הם מהגבוהים ביותר בעולם ובעוד שבערב חג הפסח מייבאת המדינה באמצעות מועצת הלול עשרות מיליוני ביצים - אני, מגדל ישראלי, נאלץ להשמיד סחורה תקינה, איכותית וראויה למאכל עקב חוקים ארכאיים והתנהלות בריונית של מועצת הלול שנדמה כי כלל אינם שייכים למאה ה- 21.  אנו כאן בכנס החירות במטרה למחות על המצב בו קבוצה קטנה של מגדלים וותיקים וכוחניים מפעילה לחצים למען סגירת השוק ומניעת כניסתם של מגדלים טובים וחרוצים נוספים לתחום. פתיחת שוק הביצים לתחרות צריכה להיות אינטרס ברור של ממשלה המבקשת להוריד את יוקר המחיה ואנו קוראים לחברי הכנסת לפעול לביטול חוק המכסות ולאפשר את פתיחתו של שוק הביצים לתחרות אמתית שתטיב עם כלל אזרחי המדינה.

 

סיפור הלול של רפי דיין

חוק מועצת הלול מסמיך את מועצת הלול ושר החקלאות להתקין תקנות בכל שנה ב- 1 לינואר – תקנות אשר מורות את הכללים אשר יש לעמוד בהם למי שמעוניין לקבל היתר (מכסה) לגידול עופות להטלה.

התקנות תקפות החל מיום חתימתן ב- 1 לינואר ועד 31 לדצמבר.  התקנות מתחדשות כל שנה.  מי שחותם על התקנות הוא שר החק' בכבודו ובעצמו.

עיון בתקנות במשך עשרות שנים האחרונות מראה ללא ספק כי התקנות מחוקקות בצורה כזו שאין כמעט אפשרות למגדלים חדשים להיכנס לענף ההטלה.  זו מערכת סגורה, מבוצרת, חסומה והרמטית לחלוטין.  אם מותר לי לכנות כך את המערכת:  ארגון כוחני שתלטני, צנטרליסטי ומקפח באופן מובהק. 

השנה, 2018 קרה מקרה (אשר בדיעבד הסתבר כמכוון)- התקנות נחתמו ב- 4 לינואר.  משמע הדבר- בין ה- 1 לינואר ל- 4 לחודש זה, לא היו תקנות בתוקף.

מסתבר, ששר החקלאות עיכב בכוונה את חתימתו כדי "לתקן עיוותים בחוק המכסות, ולאפשר לחקלאים מצטיינים כמו רפי דיין לאכלס את לולים שלהם".  כך כתב במכתב השר לח"כ שרן השכל, ומילים דומות אמר במליאת הכנסת כתשובה לשאילתא בעניין.

אחד בשם רפי דיין, אשר היה לו לול מוכן ותקני, קנה 500 עופות (פרגיות) להטלה והכניסן ללול שלו, ב- 1 לינואר, עת לא היו תקנות בתוקף.

אותו רפי דיין, כתב מכתב מיוזמתו למועצת הלול וסיפר במכתבו שאכלס לול ב- 1 לינואר 2018, עת לא היו תקנות בתוקף כאמור, וביקש היתר לשווק את הביצים אשר העופות תתחלנה להטיל בקרוב.

כבר למחרת, הגיע מפקח מטעם מועצת הלול ללולו של רפי דיין עם צו השמדה לעופות!!!

מכאן, התחיל מו"מ לנסות להסדיר את העניין, אך ללא הצלחה.  מועצת הלול בראשות המנכ"ל שלה מר מולי לוויט חזרה על הוראתה להשמיד את הלול על עופותיו.

רפי דיין פנה לבג"צ ב- 1 לפברואר, וקיבל בו ביום צו מניעה אשר מונע ממועצת הלול להשמיד את העופות על לבירור העתירה.

מועצת הלול ומשרד החקלאות השיבו לעתירה, ורפי דיין השיב תשובה למשיבים- והעניין תלוי ועומד עתה בפני דיון של הרכב (3 שופטים) בבג"צ.  לא נקבע עדיין מועד לדיון.

אבל מה עושים בינתיים עם אלפי הביצים שמצטברות בלולו של רפי דיין? רפי דיין פנה בבקשה חוזרת למועצת הלול לקבל היתר שיווק זמני, אך זו ענתה לו שיאחסן את הביצים במקרר!!!!!!!!!

לביצים באחסנה תקנית- יש תוקף של כ- 20 יום, ולא יותר.

בימים אלו מתבצע יבוא של ביצים לישראל ממדינות שונות, ברישיון של מועצת הלול (איך לא...), היקף של עשרות מיליוני ביצים!  ורפי דיין, מצד שני, משמיד ביצים – ביצים אורגניות מלול חופש ראויות למאכל, אשר אסור לו לשווקן.

ביום ד' לקראת ערב פסח, מתכוון רפי דיין להגיע לכנס החרות בתל-אביב יחד עם כל עובדי חוות "אורגני גרין" ולהשמיד בפומבי את הביצים אשר פג תוקפן במפגין, מול קהל תומך.